Są dwie rzeczy pewne w życiu ... Śmierć i podatki

My pomożemy Ci z tym drugim
Dlaczego warto się z nami rozliczyć i co Ci grozi jeśli tego nie zrobisz?
Ukryte dochody

Jeżeli ktoś zataił dochody przed fiskusem i ich nie zgłosił do opodatkowania musi się liczyć z tym, że urząd skarbowy może go w każdej chwili skontrolować i jeżeli takie dochody zostaną ujawnione spotkają takiego podatnika poważne konsekwencje podatkowe. Generalną zasadą jest, że wszelkie nieujawnione dochody, które nie zostały zgłoszone do opodatkowania podlegają 75% stawce PIT.

Kiedy trzeba założyć działalność gospodarczą?

Definicję działalności gospodarczej zawiera zarówno ustawa Prawo Przedsiębiorców, jak i główne ustawy podatkowe - ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawa o podatku od towarów i usług czy Ordynacja podatkowa.

Można zatem wyróżnić 3 podstawowe cechy działalności gospodarczej:

1. cel zarobkowy,
2. zorganizowanie,
3. ciągłość.

Sąd Apelacyjny w Szczecinie (postanowienie z 7 sierpnia 2006 r., I ACz 441/06, LEX nr 279953), stwierdził, że przedsiębiorcą jest tylko ten, kto wykonuje czynności powtarzalne i w taki sposób, że tworzą one pewną całość, a nie stanowią oderwanego katalogu świadczeń określonych rzeczy lub usług.

Bez Obaw!

Z nami rozliczysz się legalnie i tanio. Dzięki naszym rozwiązaniom zaoszczędzisz sporo pieniędzy nie martwiąc się że czegoś nie rozumiesz w skomplikowanej księgowości.
(Bez konieczności zakładania działalności gospodarczej)
ZACZNIJ ZARABIAĆ !

Chcesz dowiedzieć się więcej ?

Zostaw swoje zgłoszenie, oddzwonimy