Po co Ci partner rozliczeniowy? Jak możemy Ci pomóc w pracy z LIME

Przypominamy, że od niedawna Lime współpracuje jedynie z firmami. Powoduje to sytuacje, gdzie osoba nieprowadząca lub niechcąca prowadzić działalności gospodarczej nie ma dostępu do platformy, czyli zarabiania.

Dlatego wychodzimy naprzeciw i proponujemy nasze rozwiązanie rozliczeniowe. Zgłoś się do nas, a my podepniemy Cię pod naszą firmę. Będziesz mógł zbierać i ładować hulajnogi we własnym zakresie jak tylko Ci odpowiada.

Rozwiązanie standardowo polega na zawarciu umowy zlecenie wraz z umowami towarzyszącymi jeśli są one wymagane.

Dla przykładu: jeśli jesteś studentem lub uczniem do 26 roku życia i chcesz zbierać/ ładować hulajnogi we własnym zakresie i zarobisz 5 tys. złotych w miesiącu za naszym pośrednictwem. W zależności od ilości i częstotliwości przelewów pobierzemy 99zł prowizji lub 10%. W takim przypadku nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z zusem bądź urzędem skarbowym, bo jesteś ustawowo zwolniony z podatków.

Dodatkowo korzystając z naszej karty paliwowej, która daje do 15% rabatu na paliwo ( Circle K) istnieje możliwość zwrotu VATu z faktur za paliwo. W tym przypadku wymagana jest umowa wynajmu pojazdu, który będzie wykorzystywany do obsługi przez Ciebie hulajnóg. Oczywiście pojazd pozostaje dalej do Twojej dyspozycji, ale jest wykorzystywany do wykonania zlecenia stąd możliwy zwrot.

Koszty dodatkowe właśnie wyżej wymienione związane z ZUSem bądź urzędem skarbowym są tutaj kwestią indywidualna. Zależne są między innymi od tego czy juicer pracuje jeszcze w innym miejscu lub, czy przysługują mu inne ulgi. Wszystko w prosty i jasny sposób możemy indywidualnie ustalić.

Z czym wiąże się ładowanie hulajnóg (i nie tylko) w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej ?
Poniżej przybliżona lista kosztów (zobowiązań) w przypadku prowadzenia JDG:

  • ZUS: zaokrąglając z racji, iż jest to kwota ruchoma około: 1600 zł
  • Składka zdrowotna (dla uproszczenia / bardzo indywidualne: 500 zł
  • księgowość: 250 zł


W prosty i uproszczony sposób widzimy na dzień dobry w zależności od skorzystania z określonych ulg i rozliczeń, które sprawił nam „nowy ład” że kwota samego podjęcia się działalności gospodarczej wacha się miedzy 1500-2500 zł miesięcznie

Wniosek nasuwa się sam. Nasze rozwiązanie w dzisiejszych czasach jest wręcz idealne, bo w prosty sposób optymalizuje koszty i ułatwia prace, dzięki czemu można się skupić głównie na zarabianiu.

PS: rozliczamy wszystkie możliwe zarobkowe aplikacje w Polsce. Będziemy o tym informować w przyszłych materiałach bardziej intensywnie.
Jeśli interesuje Cię rozliczenie z takich aplikacji jak: UBER, BOLT, GLOVO, FREENOW i innych daj nam znać, coś wspólnie wymyślimy

Pozdrawiamy 🙂